Strona główna
Aktualności
Placówki Banku
Bankomaty
Oferta
Historia Banku
Oprocentowanie
Opłaty i prowizje
Władze Banku
Przewodniki i instrukcje
BFG
Reklamacje skargi
i wnioski
Polityka informacyjna Banku
Ubezpieczenia
EuroFATCA
Polityka ładu korporacyjnego
doladowanie telefonów

Spółdzielnia pomysłówAktualności


<< powrót

TARCZA ANTYKRYZYSOWA - PRZEWODNIK

W związku z walką z pandemią COVID-19 Premier Mateusz Morawiecki zaproponował pakiet działań osłonowych dla gospodarki, tzw. Tarczę Antykryzysową, która 31 marca br. została przyjęta przez Parlament Rzeczpospolitej Polskiej w formie specustawy.

Tarcza zawiera szereg ważnych rozwiązań wsparcia finansowego dla firm, dopłat do miejsc pracy, zwolnień ze składek na ubezpieczenia społeczne, czy odsunięcia wielu obowiązków administracyjnych. Dofinansowanie miejsc pracy na postojowym lub w obniżonym wymiarze czasu pracy pozwala firmie zredukować koszty pracy od 60% do nawet 75%, co jest bardziej opłacane, niż ponoszenie kosztów zwolnień pracowników, a w przyszłości szkoleń i rekrutacji.

Obecna sytuacja pandemii jest bezprecedensowa i dotyka tak wielu obszarów, że sama Tarcza jest również bardzo kompleksowym zbiorem regulacji przeciwdziałających skutkom coronawirusa dla życia gospodarczego i społecznego. Wszystkie główne rozwiązania Tarczy opisane zostały w Przewodniku, aby ułatwić Państwu ich szybkie wykorzystanie.

Przewodnik udostępniamy pod adresem: https://pfr.pl/tarcza


Kurs NBP
2021-09-27
EUR
4,5912
USD
3,9276
CHF
4,2307
GBP
5,3815
PayByNet


kalkulatory:

depozytowy
walutowy
Serwis wykonany przez ZUI Sztum - Z. Koza s.k.